Rreth 7 milionë persona vaksinohen kundër Covid në Britani

schedule08:26 - 27 Janar, 2021

schedule 08:26 - 27 Janar, 2021

Mbi 6.85 milionë njerëz kanë marrë dozën e parë të koronavirusit në Britani.

Gjithashtu është bërë e ditur se 279,757 persona të tjerë  gjithashtu kanë marrë  dozën e parë. Mes të vaksinuarve ishte aktorja dhe prezantuesja televizive, Floella Benjamin.

Britania e Madhe deri më tani  ka regjistruar 3.67 milionë të infektuar me virus  dhe 98531  viktima./abcnews.al