Rrëqethëse, mjeku grek: Carolina u mbyt në gjumë, piloti i mori jetën për 5 minuta…

schedule16:33 - 23 Qershor, 2021

schedule 16:33 - 23 Qershor, 2021

Mjeku ligjor Grigoris Leon në një intervistë për mediat greke ka dhënë detaje nga ekzaminimi, autopsia që iu bë 20-vjeçares britanike që u mbyt në muajin maj, ndërsa autori, që ishte burri i saj u zbulua 37 ditë më pas duke tronditur vendin fqinj.

Mjeku është shprehur se Caroline ishte në gjumë përpara se të sulmohej nga Babis dhe për këtë arsye nuk ishte në gjendje që të përgjigjej 100%.

Caroline ishte në gjumë para se të sulmohej dhe prandaj u befasua dhe nuk ishte në gjendje të përgjigjej në mënyrë efektive” tha ekzaminuesi mjekësor. Ai iu referua rrethanave të vdekjes së Caroline në Glyka Nera dhe përfundimeve të nxjerra nga raporti.

Vdekja e vajzës së re ishte e ngadaltë dhe torturuese” tha ai më tej. “Burri e mbyti atë për 5-6 minuta.

Siç na tregon ora biometrike që vajza kishte, Caroline ishte në gjumë para se të sulmohej dhe për këtë arsye ishte e befasuar dhe nuk mund të reagonte në mënyrë efektive” theksoi ai.

Lexo edhe: Krimi që tronditi Greqinë, nëna e Carolinës: Ai më mori vajzën, nuk do e lejoj të më marrë dhe mbesën

Së fundmi, në lidhje me pretendimin e autorit të krimit se ai ka mbetur pa ndjenja për 2 orë, ai theksoi se një gjë e tillë është e pamundur, sepse kur një person humbet vetëdijen për një kohë kaq të gjatë, ai ka nevojë për ndihmë mjekësore për t’u kthyer. Babis Anagnostopulos, piloti 32-vjeçar tashmë ndodhet pas hekurave. d.b/Abcnews.al