Rregullat e Rangnick, CR7-tës mund t’i duhet të lërë në garazh flotën e makina e luksoze

schedule11:55 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 11:55 - 1 Dhjetor, 2021

Cristiano Ronaldo mund të ndalohet të drejtojë flotën e tij të supermakinave prej 17 milionë funte drejt stërvitjes së Manchester United nën drejtimin e Ralf Rangnick.

Bosi gjerman, 63 vjeç, i detyroi lojtarët e tij të RB Leipzig të përdorin vetëm makina të kompanisë gjatë ditëve të punës.

Dhe nëse Rangnick rifut rregullat strikte, Ronaldo do të detyrohet të lërë garazhin e tij mahnitës të supermakinave të mledhë pluhur.

Ronaldo , 36 vjeç, së fundmi shtoi një Bentley Flying Spur prej 250,000 £ në koleksionin e tij të makinave gjithnjë në rritje.

Por Ronaldo dhe shokët e tij të skuadrës mund të detyrohen të shkëmbejnë supermakinat luksoze për një automjet të kompanisë, sipas Mirror .

Chevrolet mbetet një partner zyrtar i Man Utd , pavarësisht se nuk ka më krenari për fanellat e klubeve. r.t/abcnews.al