Rrahmani-Napoli: Testi i fundit për t’u kaluar, zbulon detajet e akordit final

10:16 | 14/01/202010:160

Amir Rrahmani po zhvillon një sezon shumë të mirë me Hellas Veronën dhe Napoli ka përfituar për të siguruar shërbimet e lojtarit dardan. Nënkampionët e Italisë kanë arritur marrëveshjen me Veronën për shërbimet e mbrojtësit 25-vjeçar.

Siç u lajmërua edhe dje nga mediet italiane, kapiteni i Kosovës do të kryejë vizitat mjekësore ditën e sotme. Corriere dello Sport raporton se akordi final është arritur për shumën e 12 milionë euro + 2 milionë të tjera në formë bonusesh. Rrahmani do të mbyllë sezonin me Veronën dhe do të transferohet tek ekipi i Gattusos në verë.

Qendërmbrojtësi po zhvillon sezonin e parë në Serie A dhe deri tani numëron 19 ndeshje. Shumë ndërhyrje të pastra dhe vetëm dy kartonë të verdhë të marrë nga Rrahmani këtë sezon, një statistikë që tregon kualitetin që zotëron dhe rritjen e jashtëzakonshme. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono