“Rrahmani i Napolit, ja detajet e marrëveshjes! Roshin e duan në Spanjë”

schedule23:47 - 10 Janar, 2020

schedule 23:47 - 10 Janar, 2020

Ardian Aliaj nuk i është ndarë futbollit. Tashmë ai po merret me menaxhim futbollistësh dhe kohët e fundit ka regjistruar disa lëvizje pozitive. Ndër operacionet më të suksesshme është transferimi i Amir Rrahmanit në Itali dhe tanimë kalimi nga Hellas Verona tek Napoli.

Aliaj e thotë hapur që është mbyllur gjithçkaje: “Është vetëm ana teknike që ka mbetur për t’u mbyllur. Napoli e ndjek prej kohësh dhe le të themi se ishte proces tremujor që erdhëm deri këtu sot. Mendojmë ta finalizojmë zyrtarisht javën tjetër, por mund të them se Rrahmani është një lojtar i Napolit”.

“Të vish deri në këtë nivel që Napoli të hedhë sytë për ty, është kënaqësi për lojtarin dhe për mua si menaxher. Suksesin ndoshta nuk e prisnim kaq shpejt, por është rrugë e vështirë. Rrahmani do të jetë zyrtarisht i Napolit nga janari, por do të vazhdojë në huazim te Verona deri në fund të sezonit.

Kontrata është 5-vjeçare, lojtari është i kënaqur dhe kushtet janë optimale. Në të gjithë aspektet jemi të gjithë të kënaqur. Verona sidomos është e kënaqur që e bleu lojtarin 2 milionë euro dhe e shiti gati 15 milionë euro pas vetëm 3 muajsh”, shton Aliaj për Supersport.

Ish-futbollisti i kombëtares flet edhe për Odise Roshin, i cili është pjesë e Akhmat Grozny në Rusi: “Roshin duam ta largojmë nga Rusia, kemi një interes, ende jo ofertë, nga një klub i Primera Division. Nuk është në situatë komode në La Liga, janë disa situata të vështira, por u pëlqen shumë lojtari”./abcnews.al