“Ronaldo është një shembull për ata që janë më të rinj”

schedule21:48 - 1 Tetor, 2022

schedule 21:48 - 1 Tetor, 2022

Anësori i Manchester United, Anthony ka folur për marrëdhënien e tij me sulmuesin Cristiano Ronaldo

“Ndihem i lumtur dhe i thashë për këtë. Ne komunikojmë vazhdimisht. Më ndihmon të ndihem rehat. Më duket sikur e njoh prej kohësh. I thashë për këtë.

Ai ka një karrierë të shkëlqyer, është shembull për ata që janë më të rinj se ai. Ne e kontrollojmë atë në videolojëra, e shikojmë në TV dhe tani kam mundësinë të ndaj momente të ndryshme me të. Ky është si një shpërblim për mua, shkruan abcnews.al/

Unë jam ende i ri, jam 22 vjeç. Mësoj shumë prej tij”, tha braziliani.

Anthony ka bërë 3 paraqitje për Manchester United këtë sezon dhe ka shënuar 1 gol. /G.D abcnews.al/

WATCH: Ronaldo's reaction to Antony's debut goal for Man Utd is pure gold |  Football News - Hindustan Times