Robert Pattinson është njeriu më i pashëm në botë, sipas shkencës

schedule14:38 - 13 Maj, 2021

schedule 14:38 - 13 Maj, 2021

Robert Pattinson është njeriu më i pashëm në botë, sipas shkencës. Ylli 33 vjeçar mesa duket ka tiparet dhe përmasat më të mira të fytyrës duke lënë pas Brad Pitt dhe George Clooney. Kirurgu i famshëm plastik Julian De Silva përdori një teknikë të re që krahason tiparet e fytyrës me “Raportin e Artë” ose standarti i bukurisë së grekëve.

Robert Pattinson është njeriu më i pashëm në botë, sipas Shkencës

Pas rezultateve, u arrit në përfundimin se Robert Pattinson ka detajet më të përsosura të fytyrës. Ai përputhej me idenë e “njeriut të përsosur” të vendosur nga grekët me një përqindje 92.15% me sytë, hundën dhe mjekrën që ishin tiparet e tij më të mira. Në vendin e dytë u rendit Henry Cavill.

Robert Pattinson është njeriu më i pashëm në botë, sipas Shkencës

Ylli i “A Star is Born”, Bradley Cooper ishte i treti ndjekur më pas nga Brad Pitt dhe George Clooney. Në listën e 10 më të mirëve ishin dhe Hugh Jackman, David Beckham, Idris Elba, Kanye West dhe Ryan Gosling. E njëjta procedurë u përdor dhe për gruan më të bukur dhe sipas këtij raporti, Bella Hadid u cilësua si gruaja më e bukur në botë.

Robert Pattinson është njeriu më i pashëm në botë, sipas Shkencës

Bella Hadid Lists SoHo Penthouse for $6.5 Million - Bella Hadid Home NYC  Apartment

/abcnews.al