Rivitalizimi i qendrës, IKMT nisi aksionin për shembjen e objekteve në Himarë

schedule09:30 - 31 Tetor, 2017

schedule 09:30 - 31 Tetor, 2017

Ka nisur shembja e objekteve në Himare në kuadër të fazës së dytë të rivitalizimit i planifikimit urban të qendrës së Himarës. Deri më tani janë shembur 8 objekte, ndërkohë që në listën e IKMT-së janë 22 ndërtime .Të pranishëm në aksion janë dhe forcat e policisë, por siç raporton gazetari i ABC News nuk ka probleme me banorët. Pak ditë më parë në një takim midis kryetarit të Bashkisë së Himarës dhe zv. ministrit Artan Shkreli u vendos rishkimi i plotë i dokumentacionit të atyre që pretendojnë prona.

 

 

https://youtu.be/pjWFJejuR54