Rivalitet në dashuri, senegalezit i djegin makinën në Itali, një vit më parë ishte plagosur nga një shqiptar

schedule15:35 - 3 Tetor, 2022

schedule 15:35 - 3 Tetor, 2022

Rivaliteti në dashuri është bërë shkak për një konflikt në Itali, që ka përfunduar edhe në djegien e një makine.

Ngjarja ka ndodhur më 27 shtator në San Severino Marche, ku një 26-vjeçar senegalez raportoi tek karabinierët se makina e tij ishte djegur.

Duke dëgjuar disa dëshmitarë, ushtarakët konstatuan se dy të rinj, me fytyrë pjesërisht të deformuar, i ishin afruar automjetit dhe kishin derdhur një lëng të ndezshëm në disa pjesë dhe më pas i kishin vënë zjarrin. Të dy kishin përdorur një makinë tjetër, e cila u identifikua falë pamjeve të kamerave të sigurisë në zonë.

Me të dhënat që kishte policia i përqendroi hetimet mbi një 24-vjeçar, gjithashtu nga Senegali, me banim në Tolentino, në mosmarrëveshje me të riun tjetër për arsye sentimentale, i cili u denoncua për dëmtim pas zjarrvënies. Dy ish-shokët ishin përfshirë në një përleshje në Miu-Disco në Mondolfo vitin e kaluar. 26-vjeçari ishte goditur me thikë në bark nga një i ri shqiptar, shokët e viktimës kishin tentuar t’i rrëmbenin sulmuesit nga duart e karabinierëve që ndërhynin duke sulmuar karabinierët. Mes tyre ishte edhe djali i denoncuar për zjarrin e makinës, i cili në atë kohë ishte arrestuar për rezistencë, sherr, plagë të rënda dhe dëmtime të rënda në makinën e shërbimit, së bashku me tre të rinj të tjerë. /abcnews.al