Rikthehet “Iron” Tyson, njihuni me kundërshtarin e legjendës së boksit

schedule18:13 - 23 Korrik, 2020

schedule 18:13 - 23 Korrik, 2020

Mike Tyson do të rikthehet të ndeshet në ring. Legjenda e boksit, tashmë 54-vjeç, do të ndeshet me Roy Jones Jr., në një duel miqësor.

Ky duel, do të jetë me 8 raunde dhe i pari pas shumë vitesh për “Iron” Mike. Tyson po stërvitet prej shumë javësh dhe duket në formë të mirë fizike.

Detaje të reja për këtë duel priten të zbulohen ditët e ardhshme, por për momentin, vetëm një gjë është e sigurt: Tyson do të rikthehet në ring shumë shpejt./abcnews.al