Reshje shiu në të gjithë vendin, ARRSH apel drejtuesve të makinave: Bëni kujdes

schedule09:44 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 09:44 - 3 Dhjetor, 2021

Vendi ynë këtë të premte është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje shiu e bore në zonat malore.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se reshjet e shiut me intensitet mesatar nuk kanë shkaktuar asnjë problem në qarkullimin e makinave deri më tani.

Ndër të tjera ajo bën apel shoferëve që të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore 📵🚸 të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë

“Reshje shiu me intensitet mesatar kanë përshkuar vendin 🌧  pa sjellë probleme në akset nacionale dhe me qarkullimin e mjeteve 🚖

Kontraktorët e mirëmbajtjes janë në terren për pastrimin e akseve nga rënia e materialeve në trup të rrugës🛣

Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore 📵🚸 të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë”, shkruan ARRSH./abcnews.al