Reshje dëbore në fillim qershori në rusi, temperaturat – 12 gradë

schedule14:11 - 2 Qershor, 2018

schedule 14:11 - 2 Qershor, 2018

Në Rusi ka reshje dëbore dhe në muajin qershor, ku janë shënuar ulje të temperaturave deri në 12 gradë Celsius dhe reshje të dëndura në rajone të shumta sidomos në Siberi. Në rajonet e Perm dhe Komi është shënuar rekord i ri për temperaturat e ulëta në këtë periudhë të vitit. Ndërsa 1 qershori është regjistruar si dita më e ftohtë e verës në 50 vitet e fundit. /abcnews.al