Reperi i njohur gjendet i pajetë në Florida, lakuriq dhe i futur në një fuçi brenda në det

schedule14:29 - 8 Gusht, 2023

schedule 14:29 - 8 Gusht, 2023

Në shkurt 2020, fansat e Pop Smoke u tronditën kur mësuan se reperi i tyre i preferuar 20-vjeçar u gjet i vdekur, pasi u vra në shtëpinë e tij. Tani, autoritetet po hetojnë nëse trupi i zhveshur i një burri të gjetur të mbushur në një fuçi në një plazh në Florida ka lidhje me vrasjen e Pop Smoke.

Viktima, e gjetur në një plazh në Florida, është identifikuar si Javonnta Murphy. Murphy ishte një kantautor 32-vjeçar nga Sylmar, Kaliforni, i cili u vra nga një armë zjarri në kokë, sipas raportit të autopsisë. Trupi i tij i zhveshur u zbulua në një fuçi të mbyllur që notonte në ujërat e plazhit të Lagunës së Malibu më 31 korrik.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Javonnta Murphy (@sir_tanky2023)

Murphy ishte vëllai më i madh i Jaquan Murphy, i cili ishte një nga pesë të dyshuarit e arrestuar në vrasjen e reperit 20-vjeçar Pop Smoke në shkurt 2020. Jaquan Murphy, atëherë 21 vjeç, fillimisht u akuzua për tentativë vrasjeje për rastin e reperit, por ai më vonë u shpall i pafajshëm.

Detektivët e Departamentit të Sherifit të Qarkut të Los Anxhelosit po hetojnë tani mundësinë që vdekja me armë zjarri e Javonnta Murphy ishte një vrasje hakmarrëse për vrasjen e Pop Smoke , sipas burimeve në nypost.com. Policia beson se Pop Smoke, i njohur si Bashar Barakah Jackson, u vra kur hajdutët hynë në shtëpinë e tij pasi ai zbuloi vendndodhjen e AirBnB ku po qëndronte në postimet e mediave sociale./abcnews.al