Rëndohet bilanci i viktimave si pasojë e stuhisë tropikale

schedule11:57 - 24 Dhjetor, 2017

schedule 11:57 - 24 Dhjetor, 2017

Ka arritur në më shumë se 200 bilanci i viktimave si pasojë e stuhisë tropikale Tembin në Filipine. Lajmi është konfirmuar nga autoritetet vendore. Përmbytje ka pasur në ishullin e Mindanaos ku një fshat malor është zhdukur nën dhe. Policia bëri të ditur se 144 persona rezultojnë ende të zhdukur, por ata që kanë mbetur të pastrehë janë më shumë se 70 mijë./abcnews.al