Refuzoi Manchester United, i ati i Haaland zbulon të tjera prapaskena

08:00 | 26/03/202008:000

Babai i Erling Haaland, Alf Inge, ka folur sërish sa i takon zgjedhjes së sulmuesit për t’iu bashkuar Borussia Dortmund. Manchester United e kërkonte me ngulm 19 vjeçarin, ose më saktë siç zbulon Inge, Ole Gunnar Solskjaer e kërkonte me ngulm.

“Donim të zgjidhnim një klub ku na dëshironin të gjithë, jo vetëm trajneri. Nuk dihet asnjëherë si do të shkonte historia nëse do të zgjidhnim klub tjetër. Kjo është diçka që nuk do të ketë përgjigje, megjithatë, ne jemi të lumtur për zgjedhjet që kemi bërë deri më tani.

Gjithashtu, mendoj se gjëja më e rëndësishme për një futbollist të ri, është projekti që ka klubi që dëshiron të firmosë. Ku do të jenë ata pas 5-10 vitesh, çfarë vizioni kanë. Ka disa faktorë që ndikojnë”, tha babai i Erling Haaland./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono