Refuzimi i Cakajt si ministër i jashtëm, Rama: Antikushtetues dhe i turpshëm

schedule13:52 - 10 Janar, 2019

schedule 13:52 - 10 Janar, 2019

Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka ardhur edhe reagimi i Kryeministrit Edi Rama. Në një postim në twitter, Rama e konsideron vendimin e Presidentit një akt të turpshëm dhe antikushtetues.

“Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm.Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin. Ndjesë Kosovës për këtë turp”– shkruan Rama. /abcnews.al