Reshje shiu në disa zona, parashikimi i motit për sot

schedule07:16 - 30 Maj, 2020

schedule 07:16 - 30 Maj, 2020

Sipas MeteoAlb: Dita nis me mot të vranët dhe reshje të pakta në zonat bregdetare, të cila gradualisht deri në mesditë do të përfshijnë gjithë vendin duke sjellë shira herë pas-here në formë rrebeshi. Mbrëmja përmirëson përkohësisht kushtet atmosferike.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  7°C verilindja deri në 25°C ultësira perëndimore.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë. /abcnews.al