Real Madrid i befasuar nga zgjedhja e sulmuesve për të zëvendësuar Benzema

schedule20:39 - 12 Qershor, 2022

schedule 20:39 - 12 Qershor, 2022

Në Madrid “Real” fillon gradualisht të mendojë për zëvendësimin e yllit kryesor të skuadrës, Karim Benzema. Qendërsulmuesi francez do të mbushë 35 vjeç në dhjetor dhe kontrata e tij skadon në fund të sezonit 2022/2023.

Siç u bë e ditur për gazetarët e AS, Mariano Diaz dhe Luka Jovic definitivisht nuk konsiderohen për këtë rol. Si një alternativë ndaj Benzemas, Real Madrid po shqyrton Borja Mayoral, i cili tani luan në formë huazimi për Getafen, dhe të diplomuarin në akademi Juan Latasu.

Sezonin e kaluar në La Liga, Benzema bëri 32 paraqitje dhe shënoi 27 gola. Së bashku me Madridin u bë kampion i Spanjës dhe triumfi në Champions League. /abcnews.al/