Real Madridi do të luftojë me Man United për transferimin e Kane

schedule22:19 - 20 Mars, 2023

schedule 22:19 - 20 Mars, 2023

Vera premton të jetë e nxehtë. Sipas Daily Mail, Real Madridi po monitoron situatën rreth Harry Kane te Tottenham.

Klubi Mbretëror është në kërkim të një sulmuesi të aftë për të zëvendësuar Karim Benzema dhe Kane është një nga opsionet prioritare.

Edhe Manchester United po cilësohet si pretendent për 29-vjeçarin anglez. Man United ka problem me qendërsulmuesit, ndaj duan ta forcojnë sa më shpejt këtë pozicion.

Kujtojmë se Kane do të hyjë në vitin e fundit të kontratës me Tottenham Hotspur verën e ardhshme dhe thuhet se me siguri do të largohet nga klubi londinez. /G.D abcnews.al/