Real Madrid superior ndaj Atleticos, fiton derbin dhe siguron gjysmëfinalen

schedule23:35 - 26 Janar, 2023

schedule 23:35 - 26 Janar, 2023

Real Madrid ka triumfuar me përmbysje 3-1 në derbin e qytetit ndaj Atl Madrid duke siguruar gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit.

Sa i përket golave, Atl Madrid i mbylli 45′ minutat e para në avantazh me golin e Moratës.

Në të dytën Rodrigo gjeti golin e barazimit duke dërguar ndeshjen në shtesa, aty ku Reali ralizoi 2 herë me Benzema 104′, Vinicius Junior 120′. /G.D abcnews.al/