Real Madrid pas një sulmuesi, Zidane: Gjithçka mund të ndodhë…

schedule20:44 - 26 Shtator, 2020

schedule 20:44 - 26 Shtator, 2020

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka dhënë një intervistë së fundmi, ku ka folur për një afrim të mundshëm në sulm, dy fjalë për Gareth Bale, çështje të cilës nuk i shpëton dot, si dhe uljen e pagave në klub, një vendim u çuditshëm duke pasur parasysh se Real Madrid është në Top2 klubet më të pasura në botë.

“Transferimi i një sulmuesi? Mund të ndodhë gjithçka deri në 4 tetor. Nuk e di nëse do të vijë ndonjë lojtar tjetër, por jam i kënaqur me skuadrën që kam në dispozicion. Do të punojmë për të bërë mirë dhe për të arritur objektivat që kemi vendosur.

Nuk kam asgjë për të thënë për Bale. I uroj më të mirën për aventurën e tij të re dhe shpresoj të bëjë mirë. Skuadra është kjo që është dhe unë nuk do të kërkoj më shumë. Si gjithmonë në një merkato mund të ndodhë gjithçka, por ne trajnerët bëjmë mirë të flasim vetëm për ndeshjet.

Ulja e pagave? Më vjen keq, por nuk mund të flas për gjëra që ndodhin brenda skuadrës. Nuk do të tregoj vendimet që marrim për të mirën e Realit të Madridit”, u shpreh strategu francez i “Los Blancos”./abcnews.al