Raste me Covid-19, mbyllen disa biznese dhe institucione në Gjirokastër

schedule16:20 - 21 Nëntor, 2020

schedule 16:20 - 21 Nëntor, 2020

Prej rasteve të konfirmuara me koronavirus, një sërë institucionesh dhe biznesesh në Gjirokastër janë mbyllur, përkohësisht. Mësohet se është mbyllur në mënyrë të pjesshme nga Inspektoriati Shëndetsor drejtoria rajonale e tatimeve.

Po ashtu, për shkak të koronavirusit, kanë mbyllur dyert tre fasoneri, dy prej të cilave në Përmet dhe tjetra në Gjirokastër.

Në mënyrë të pjesshme janë mbyllur edhe disa zyra në spitalin rajonal “Omer Nishani” pasi pozitivë për virusin dolën një sanitare dhe një infermier. s.b/abcnews.al/