Rangnick merr lejen dhe është gati për të drejtuar United, sonte mbetet Carrick në stol

schedule14:37 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 14:37 - 2 Dhjetor, 2021

Ralf Rangnick ka marrë leje e punës dhe është gati për të marrë zyrtarisht drejtimin e Manchester Unite, por sonte ndaj Arsenalit do të vazhdojë të jetë Carrick.

63-vjeçari gjerman u konfirmua si trajner i përkohshëm i “Djajve të Kuq” në fillim të kësaj jave.

Ai do të kryejë këtë rol deri në fund të sezonit para se të fillojë punën si konsulent sportiv për klubin. /abcnews.al