Rama takon Macron: Folëm për bashkëpunimin dhe vizitën në Tiranë

18:19 | 12/10/201818:190

Kryeministri Rama është takuar me presidentin francez Emanyel Macron. Takimin e zhvilluar në Jerevan të Armenisë e ka njoftuar vetë kryeministri Rama në rrjetet sociale, ku ka publikuar edhe pamje të këtij takimi.

Rama shkruan se ka biseduar me presidentin Makron për bashkëpunimin dypalësh si dhe për vizitën e pritshme të presidentit francez në Tiranë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono