Rama takon Macron: Folëm për bashkëpunimin dhe vizitën në Tiranë

schedule18:19 - 12 Tetor, 2018

schedule 18:19 - 12 Tetor, 2018

Kryeministri Rama është takuar me presidentin francez Emanyel Macron. Takimin e zhvilluar në Jerevan të Armenisë e ka njoftuar vetë kryeministri Rama në rrjetet sociale, ku ka publikuar edhe pamje të këtij takimi.

Rama shkruan se ka biseduar me presidentin Makron për bashkëpunimin dypalësh si dhe për vizitën e pritshme të presidentit francez në Tiranë. /abcnews.al