Rama për kërkesën për arrestimin e Tahirit

schedule16:45 - 19 Tetor, 2017

schedule 16:45 - 19 Tetor, 2017

Pas kërkesës së Prokurorisë për arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar edhe Kryeministri Rama.
“Uroj që Saimiri të provojë deri në fund, që s’ka lidhje me këtë histori kriminelësh”, shkruan Rama ne Facebook.
“Por këtë – shton ai – dua ta mësoj nga drita e së vërtetës dhe këtë dritë s’e kam as unë, as qeveria, as partia. E ka vetëm drejtësia që duhet të na e ndriçojë këtë udhëkryq mes llafeve e provave”, perfundon Rama reagimin e tij.