Rama nxjerr videon: Çfarë ndodh me peshqit e mëdhenj në Sarandë

schedule16:49 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 16:49 - 1 Dhjetor, 2021

Kryeministri Edi Rama ka nxjerrë pamje nga procesi i filetimit të peshkut në fabrikën japoneze në Sarandë. Rama shkruan pas këtij procesi peshku ton vendoset në – 85°C për ruajtjen sipas standardeve të tregut në Japoni.

Lexo edhe: FOTO/ Rama kap peshkun e madh

“Sarandë – Ja si punohet në anije-fabrikën japoneze të tonit, ku bëhet procesi i filetimit përpara vendosjes në – 85°C për ruajtjen sipas standardeve të tregut në Japoni”, shkruan Rama.

Ky lloj peshku njihet për madhësinë që arrin deri në mbi  2 metra dhe shijen e veçantë. /Abcnews.al