Rama nxjerr pamjet nga Thumana: Brenda 4 muajsh do shndërrohet në qytezë të re

schedule17:09 - 13 Korrik, 2021

schedule 17:09 - 13 Korrik, 2021

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga punimet në Thumanë. Ai shkruan se brenda 4 muajsh do të jetë shndërruar në një qytezë të re me 278 apartamente në 14 pallate, 155 banesa individuale, infrastrukturë moderne, shëtitore, terrene sportive, hapësira të gjelbërta.

“Thumana tani, ***brenda 4 muajsh do të jetë shndërruar në një qytezë të re, me 278 apartamente në 14 pallate, 155 banesa individuale, infrastrukturë moderne, shëtitore, terrene sportive, hapësira të gjelbërta, si dhe shkollën e kopshtin “Ramazan Jangozi”, por edhe qendër komunitare në shërbim të banorëve

Punimet kanë ecur me ritme rekord e në tetor do të fillojë akomodimi i familjeve në banesat e reja, ndërsa në fund të vitit përfundon i gjithë siti, përfshirë objektet publike për të cilat po punohet paralelisht nga Bashkia, e ku do të përqendrohen Njësia Administrative, Qendra Shëndetësore e një pjesë e mirë e shërbimeve publike për qytetarët”, shkruan Rama. m.v/abcnews.al