Rama nxjerr fotot nga blloku i banimit në Kavajë: Strehohen 359 familje që humbën shtëpinë nga tërmeti

schedule07:38 - 25 Tetor, 2021

schedule 07:38 - 25 Tetor, 2021

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga blloku i ri i banimit në Kavajë.

Rama shprehet se ky kompleks do të hapë dyert për 359 familje që humbën shtëpitë e tyre nga tërmeti.

“Mirëmëngjes dhe me bllokun e ri të banimit në Kavajë, ku për disa javë do të hapen dyert për 359 familje që humbën shtëpitë nga tërmeti, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama. m.v/Abcnews.al