Rama: Në aeroportin e Kukësit po zbarkojnë turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria

schedule08:07 - 2 Korrik, 2022

schedule 08:07 - 2 Korrik, 2022

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të shtunë, duke publikuar në llogarinë e tij në Facebook një video nga aeroporti i Kukësit.

Kreu i qeverisë shkruan se në këtë aeroport nuk ka vetëm pasagjerë nga Shqipëria e Kosova, por edhe turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria.

“MIRËMËNGJES 😊

dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit me pasagjerët jo vetëm nga Shqipëria e Kosova, por edhe turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria, që shfrytëzojnë këtë portë të re të qiellit tonë për të kaluar pushimet në Shqipëri, ju uroj një fundjavë të mbarë🙏”, shkruan kryeministri.

/abcnews.al