Rama jep lajmin: Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës Sputnik, brenda majit arrijmë objektivin

schedule11:39 - 30 Prill, 2021

schedule 11:39 - 30 Prill, 2021

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se kanë mbërritur në vend 25 mijë doza të tjera të vaksinës ruse Sputnik.

Rama shprehet se ritmet e vaksinimit do vijojnë të rriten dhe objektivi për gjysmë milion të vaksinuar do të arrihet në pjesën e parë të muajit Maj.

“Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës SPUTNIK Ritmet e vaksinimit do të vijojnë të rriten dhe objektivi i 1/2 milionë të vaksinuarve brenda majit do të arrihet në pjesën e parë të muajit”, shkruan Rama./mv.abcnews.al