Rama jep lajmin e mirë: Nis programi i kredive të lehtësuara për mjekët, policët dhe ushtarakët e rinj

schedule11:05 - 16 Shtator, 2023

schedule 11:05 - 16 Shtator, 2023

Kryeministri Edi Rama këtë të shtunë ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë mjekët, policët dhe ushtarakët e rinj, të cilët mund të nisin procedurat për kreditë e lehtësuara.

Sipas Ramës, në e-Albania ofron shërbimin e dedikuar për kreditë e lehtësuara për 300 punonjësit e parë të Policisë së Shtetit, Forcave të Armatosura dhe mjekët që do të përfitojnë nga ky program i ri mbështetjeje për familjet e reja të këtyre tre kategorive.

Në postimin e tij kreu i qeverisë ka postuar videon që tregon me detaje hapat që duhet të ndjekin secili për të bërë këtë aplikim.

“LAJM I MIRË

🏢NIS PROGRAMI I KREDIVE TË LEHTËSUARA PËR MJEKËT, POLICËT DHE USHTARAKËT E RINJ👩🏻‍⚕️👮‍♀️👨🏻‍✈️

e-Albania ofron shërbimin e dedikuar për kreditë e lehtësuara për 300 punonjësit e parë të Policisë së Shtetit, Forcave të Armatosura dhe mjekët që do të përfitojnë nga ky program i ri mbështetjeje për familjet e reja të këtyre tre kategorive👫

💻Hapat e thjeshtë të aplikimit në e-Albania në 30 ditët e ardhshme mundësojnë një proces të shpejtë e transparent për aksesin në këtë program të ri👇

https://e-albania.al/eAlbaniaServices/UseService.aspx…

#RevolucioniDigjital🖥️📱

#VetëmPërpara➡️🇦🇱./abcnews.al