Rama jep lajmin e mirë: Nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova

schedule18:13 - 4 Tetor, 2022

schedule 18:13 - 4 Tetor, 2022

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë, e cila forcon edhe më shumë lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe dy popujve shqip[tarë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se nga sot deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.

Postimi i Ramës:

🇦🇱Jena1🇽🇰

👮‍♂️ 👩🏻‍💻👮Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës veç për turizëm, po është edhe i Kosovës për tregti😍🤝❤️

#TëBashkuarJoTëNdarë🫶

#ShqipëriaEArdhmjaJonë☀️🇦🇱

#SkaKohëPërPushim🏃‍♀️🏃🏻‍♂️

/Abcnews.al/