Rama: Ajo që serviret sot nga RAI 3 nuk ka aspak lidhje me gazetarinë

schedule16:35 - 10 Gusht, 2019

schedule 16:35 - 10 Gusht, 2019

Pas publikimit të dokumentarit “Narcotica”, në RAI 3 reagoi sot edhe kryeministri Edi Rama.

Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale ka shkruar se ajo që serviret sot nga RAI 3 nuk ka aspak lidhje me gazetarinë.

“S’kemi ç’bëjmë! E kotë të harxhosh kohë me shumëçka sot serviret ende si gazetari, po me gazetarinë s’ka pikë lidhje. Çka vërtetë vlen çdo minutë janë reformat, punët, veprat. Ato do të flasin, kur llafet t’i ketë marrë era dhe baltën ta ketë fshirë uji i kohës”, shkruan Rama.

Më herët ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj reagoi duke thënë se e vërteta ishte krejt ndryshe nga ç’ka paraqet mishmashi televiziv i përgatitur nga njerëz që janë larg së qeni në nivelin e respektit tonë për kanalin publik italian./abcnews.al