Raketa palestineze bie në qytetin izraelit, 19 persona dërgohen në spital

schedule12:13 - 15 Maj, 2021

schedule 12:13 - 15 Maj, 2021

Në qytetin izraelit të Beersheba, 19 persona janë dërguar në spital pasi militantët paleztinezë nga Gaza hodhën raketa.

Njerëzit u lënduan lehtë ndërsa vraponin të strehoheshin në vende të sigurta, ndërsa ishin të tronditur, raportojnë mediat izraelite.

Në Beersheba dhe Ashdod, ndërtesat u goditën nga raketa. Rreth 200 raketa u lëshuan në qytete izraelite gjatë natës. /abcnews.al