VIDEO/ Qose vendimtar për Karvina, gjen golin e dytë në kampionat

schedule17:59 - 8 Nëntor, 2020

schedule 17:59 - 8 Nëntor, 2020

Kristi Qose e nisi si titullar sot me Karvinën ndaj Bohemians Praha dhe në fund u tregua vendimtar. Mesfushori gjeti rrjetën për skuadrën e tij me ndihmën e penalltie. 25-vjeçari arriti të kalojë skuadrën e tij në avantazh në minutën e 72-të.

Ky është goli i dytë i tij në kampionat, teksa këtë sezon është shndërruar në titullar stabël te Karvina, duke luajtur si titullar në gjashtë ndeshjet e para.

Me këtë rrjetë ai rrit akoma më shumë rëndësinë e tij për ekipin dhe i shpërblen trajnerin besimin e treguar. Aktualisht Karvina renditet në vendin e shtatë në kampionatin çek.

Qose ka debutuar edhe më kombëtaren shqiptare ne vitin 2014, por luhatjet gjatë karrierës nuk e kanë ndihmuar për të zënë vazhdimisht një vend në përfaqësuese, me të cilën regjistron vetëm dy paraqitje. /abcnews.al