Qindra të veshur si Babagjyshi vrapojnë në rrugët e Athinës

schedule08:56 - 16 Dhjetor, 2021

schedule 08:56 - 16 Dhjetor, 2021

Qindra njerëz të veshur me kostume të Babagjyshit kanë vrapuar në Athinë, për garën e shtatë vjetore të bamirësisë. Ata vrapuan një kurs 2 kilometra rreth Qendrës Olimpike Atletike të Athinës.

Dhe për herë të parë, organizatorët siguruan uniformat e fëmijëve të babadimrit për të rinjtë.

Tarifa e hyrjes është 12 euro secila, por shumica e parave të mbledhura vijnë nga sponsorizimet e korporatave. Të ardhurat e këtij viti do të shkojnë për fondacionin Make-A-Ëish Greece për të përmbushur dëshirat e fëmijëve të sëmurë rëndë. /abcnews.al