Qeni “Rottweiler” sulmon 6-vjeçarin në plazh, i shkakton plagë të rënda në kokë dhe brinjë

schedule10:27 - 31 Korrik, 2022

schedule 10:27 - 31 Korrik, 2022

Një 6-vjeçar është sulmuar nga një qen Rottweiler në Evia, në plazhin e  Limniona Dirfyon Messapia.

Mediet greke bëjnë me dije se 6-vjeçari po trajtohet në Repartin e Kujdesit Intensiv në spitalin e Fëmijëve pas një operacioni të gjatë.

Sipas informacioneve një qen Rottweiler ka shpëtuar nga mbikëqyrja e pronarit të tij në plazh dhe ka sulmuar duke kafshuar një djalë 6-vjeçar që ndodhej me familjen pranë vendit të ngjarjes.

Një autoambulancë e EKAV -ut ka  transportuar në spital 6-vjeçarin i cili ka pësuar lëndime në kokë dhe në brinjë.

Sipas informacioneve, qeni i ka shkaktuar plagë të rënda në kokë.

Kirurgjia u gjykua e nevojshme për të trajtuar ënjtjen e trurit të shkaktuar nga dëmtimi i rëndë i fëmijës./Abcnews.al/