Qëlloi për vdekje bashkëshorten në sy të fëmijëve, vetëdorëzohet pas disa orësh 45-vjeçari

schedule13:56 - 2 Shkurt, 2020

schedule 13:56 - 2 Shkurt, 2020

45-vjeçari Lulzim Cuku i cili goditi me thikë bashkëshorten Manjola Cuku është vetëdorëzuar në polici. Ljami është bërë i ditur nga Policia e Durrësit e cila thekson se autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi Lulzim Cuku, si pasojë e trysnisë së Policisë është vetëdorzuar në Komisariatin e Policisë Burrel.

Durrës/Informacion

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Xhafzotaj, më datë 01.02.2020, ku shtetasi Lulzim Cuku, 45 vjeç, qëlloi me mjet prerës thikë, bashkëshorten e tij shtetasen M.C. 33 vjeçe, e cila për pasojë ndërroi jetë, ju informojmë se;

Policia e Durrësit pas njoftimit të marrë në lidhje me ngjarjen është vënë në ndjekje të autorit duke bashkëpunuar dhe me DVP Tiranë e DVP Dibër.

Gjithashtu nga shërbimet policore u ushtrua kontroll në shumë objekte e ndërtesa ku dyshohej se mund të fshihej autori.

Autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi Lulzim Cuku, si pasojë e trysnisë së Policisë është vetëdorzuar në Komisariatin e Policisë Burrel.

Shërbimet e e Komisariatit të Policisë Durrës po mbrrijnë në Komisariatin e Policisë Burrel për të shoqëruar autorin në DVP Durrës për veprime të mëtejshme.

Lexo edhe http://abcnews.al/foto-krimi-ne-sy-te-tre-femijeve-qelloi-per-vdekje-bashkeshorten-me-thike-detaje-te-reja/

/abcnews.al