“Që kur isha 12 vjeçe”, E rëndë në Korint, vajza shqiptare denoncon babanë për përdhunim

schedule09:06 - 7 Maj, 2021

schedule 09:06 - 7 Maj, 2021

Rasti i përdhunimit të një të miture nga babai i saj ka shkaktuar tronditje në opinionin publik të Assos, Korint në Greqi.
E mitura 17-vjeçare ka denoncuar të enjten në prani të nënë së saj në Departamentin e Policisë Vrachati se babai i saj kishte abuzuar seksualisht me të që kur ajo ishte 12 vjeç.

E mitura i tregoi policisë se çfarë kishte ndodhur në vitet e fundit dhe ata menjëherë shkuan në shtëpinë e familjes ku arrestuan babanë 45-vjeçar të të miturës për të hetuar ngjarjen.

17-vjeçarja do të transferohet tek një kontrollues mjekësor në një spital në Athinë për tu ekzaminuar, ndërsa për djalin më të vogël të familjes, ai është marrë nga shërbimet sociale.
Sipas informacionit, kjo është një familje me 4 persona me origjinë nga Shqipëria. Babai ka qenë i papunë kohët e fundit, me nënën duke qenë e vetmja që punon në familje dhe e mbështet atë. /abcnews.al/