Pushuesit lënë bregdetin, radhë kilometrike automjetesh në Rrugën e Kombit

schedule19:40 - 6 Shtator, 2020

schedule 19:40 - 6 Shtator, 2020

Largimi i pushuesve, kryesisht shqiptarët e Kosovës, nga bregdeti, ka sjellë fluks të lartë automjetesh në Rrugën e Kombit këtë pasdite.

Mësohet se nga kryqëzimi i rrugës së Shëngjinit drejt Milotit dhe përgjatë Rrugës se Kombit është krijuar trafik i rënduar.

Për pasojë, nga Miloti në Rubik ka pasur radhë kilometrike automjetesh. /abcnews.al/