Pushimet kthehen në ngjarje horror, fëmija 8 vjeç sulmohet nga tre peshkaqenë

schedule23:12 - 21 Gusht, 2022

schedule 23:12 - 21 Gusht, 2022

Një djalë tetë vjeçar britanik u sulmua nga tre peshkaqenë gjatë pushimeve në Bahamas, një ngjarje që nga mediat është krahasuar me skenarë të filmave horror.

Finley Downer, nga Kettering, Northamptonshire, u nxorr nga uji nga motra e tij Lilly dhe u dërgua me urgjencë në spital me prerje të thella në këmbë.

Familja e tij kishte qenë në një paketë turne me pesë ishuj, e cila përfshinte notin me udhëzues me iguana, derra dhe peshkaqenë në Compass Cay.

Babai i tij Michael, 44 vjeç, tha se djali i tij mund të ishte vrarë. Ai tha se ai dhe familja e tij kishin parë peshkaqenë duke notuar mes një turme njerëzish në një lagunë.

Fëmijët e tij, Finley, 8, Lily, 9, dhe Emily, 12, vendosën të futeshin brenda dhe të luanin me kafshët, pa e ditur se peshkaqenët po ushqeheshin në atë kohë. /abcnews.al