Publikohen fotografitë e gruas së mbretit të Tajlandës, bllokohet faqja e internetit

schedule15:50 - 27 Gusht, 2019

schedule 15:50 - 27 Gusht, 2019

Pas publikimit të disa fotografive të pazakonta të bashkëshortes së dytë të mbretit të Tajlandës, faqja zyrtare e shtëpisë mbretërore është bllokuar për disa minuta. Në këto fotografi ajo shfaqet me veshje ushtarake.

Një sukses aq i madh sa faqja zyrtare e shtëpisë mbretërore të Tajlandës është bllokuar për disa minuta. Kjo për shkak të publikimit të disa fotografive të bashkëshortes së dytë të mbretit.

Ajo shfaqet teksa ndodhej për gjueti, me uniformën mbretërore teksa qëllon me armë zjarri. Fotografitë janë publikuar me lejen e mbretit 67-vjecar i cili ka urdhëruar që ato të përdoren dhe në biografinë e tij të autorizuar.

Ish-infermiere 34-vjeçare, gjenerale ushtarake tajlandeze dhe bashkëshorte e dytë e mbretit ajo ka pasur një ekspozim shumë të madh mediatik që nga dita e  transmetimit të ceremonisë së martesës në mënyrë të drejtpërdrejtë në televizion.

Një ceremoni gjatë së cilës ajo u përkul para mbretit nën shikimin e ftohtë të bashkëshortes së tij të parë dhe mbretëreshës 41-vjeçare. Ndryshe nga zakoni, ku vetëm mbretëresha mund të marrë dhurata, atë ditë ajo mori me dhjetëra dhurata dhe titullin “bashkëshorte mbretërore e nderuar”./ABC News Albania 24/7