PSG ka zgjedhur tashmë numrin 9 të ardhshëm!

schedule16:08 - 2 Tetor, 2022

schedule 16:08 - 2 Tetor, 2022

MNM po ecën shumë mirë këtë sezon. Edhe nëse mediat kanë ngjallur prej kohësh fërkime të brendshme mes Mbappe-s dhe Neymar -it, është e qartë se braziliani ashtu si francezët janë shumë efikas dhe ky është edhe rasti i Lionel Messit.

Kontrata e Lionel Messit kështu skadon në fund të sezonit dhe as prania e Neymar nuk është 100% e garantuar, veçanërisht për shkak se PSG kishte dashur tashmë të ndahej me të, shkruan abcnews.al.

Drejtori sportiv, Luis Campos dhe ekipet e tij donin të merrnin një sulmues të mirë, Gianluca Scamacca ishte favorit, gjë që në fund ndodhi.

Juve nuk thotë domosdoshmërisht jo

Dhe sipas Tuttosport, ky sulmues mund të jetë Dushan Vlahovic. Mediat transalpine bëjnë me dije se klubi kryeqytetas është veçanërisht i interesuar për sulmuesin, i cili mbërriti në Torino për rreth 75 milionë euro janarin e kaluar. Që atëherë, sulmuesi 22-vjeçar nuk i ka bindur domosdoshmërisht të gjithë në Torino, edhe pse ka realizuar 4 gola në 6 ndeshje të ligës këtë sezon.

Gazeta italiane shton se torinezët nuk duan domosdoshmërisht ta lënë të shkojë kaq shpejt, pasi menduan për një afat të gjatë duke e angazhuar. Por një ofertë e vështirë për t’u refuzuar logjikisht do t’i shtynte ata t’u thonë po parizienëve. Një gjë është e sigurt, megjithatë sipas botimit italian, do të ishte mirë për verën e ardhshme dhe jo për muajin janar. /G.D abcnews.al/

A goal this weekend will place Vlahovic alongside legendary Juventus  strikersJuvefc.com