PSG ka 2 ditë për të hequr qafe Neymar, ndryshe kontrata do të zgjatet automatikisht deri në vitin 2027

schedule20:41 - 28 Qershor, 2022

schedule 20:41 - 28 Qershor, 2022

Marrëdhëniet mes lojtarit dhe klubit janë përkeqësuar shumë vitet e fundit.

Paris Saint-Germain po përballet me një afat pothuajse të pamundur për të hequr qafe Neymar, sipas Sky Sports.

Kampionët e Ligue 1 duhet ta shesin 30-vjeçarin deri të premten më 1 korrik ose kontrata e tij do të zgjatet automatikisht deri në vitin 2027.

Klauzola thotë se kontrata e brazilianit prej 600,000 £ në javë, e cila zgjat deri në vitin 2026, do të zgjatet edhe për një vit të premten.

Kjo do të thotë se nëse ata nuk arrijnë të heqin qafe lojtarin, PSG-ja do t’i duhet të paguajë 31.2 milionë funte të tjera për Neymar.

Sipas Foot Mercato, pronarët e Katarit dhe këshilltari i ri Luis Campos nuk e shohin brazilianin 30-vjeçar në projektin e tyre dhe duan të ndërtojnë një ekip rreth Messit dhe Mbappes. AS raporton se skuadra e Neymar ka qenë në kontakt me Juventusin për një transferim të mundshëm  dhe u refuzua për shkak të kërkesave të tij për pagë. Askush nuk dëshiron t’i paguajë brazilianit më shumë se 10 milionë euro në vit pa bonus. /abcnews.al/