PSG do të përpiqet të ftojë Guardiolën

schedule16:46 - 8 Shkurt, 2023

schedule 16:46 - 8 Shkurt, 2023

Trajneri i Manchester City, Josep Guardiola, mund të marrë drejtimin e PSG-së, sipas L’Equipe.

Sipas burimit, udhëheqja e klubit francez synon të ftojë trajnerin spanjoll nëse ai vendos të largohet nga Manchester City, i akuzuar për parregullsi financiare. Më herët u raportua se Guardiola mund të vazhdojë karrierën e tij si trajner edhe në kombëtaren braziliane, shkruan abcnews.al.

Kujtojmë se Guardiola mori drejtimin e Manchester City në verën e vitit 2016. Që atëherë, ai ka udhëhequr Citizens në kampionat katër herë, dhe gjithashtu ka fituar Kupën FA dhe fitoi Kupën e Ligës angleze pesë herë. /G.D abcnews.al/