Pse nuk u propozua për Presidente një grua? Rama: Kishim 3 kandidate në diskutimet e fundit

schedule19:29 - 3 Qershor, 2022

schedule 19:29 - 3 Qershor, 2022

Presidenti i ardhshëm do të jetë një burrë dhe jo një grua, ashtu sikurse është përfolur deri më tani. Kandidati i PS është Bajram Begaj. Teksa dha emrin, kryeministri Edi Rama sqaroi dhe arsyen se përse nuk u propozua një grua nga radhët e PS.

“Kemi pasur në pjesën e fundit të diskutimit 3 gra dhe tre burra. S’ka asnjë dyshim që unë jam gjithmonë i prirur të mbështes kandidaturat gra, por s’kemi arritur që të diskriminojmë burrat për këtë arsye. Kemi parë tërësinë e personaliteteve që kemi shqyrtuar”, tha Rama.

/abcnews.al