Pse këto atlete po tërheqin vëmendjen e kujtdo?

schedule11:26 - 4 Maj, 2021

schedule 11:26 - 4 Maj, 2021

Nëse doni të tërhiqni vëmendjen e kujtdo që i pëlqen atletet, flisni me ta për këpucët “Adidas Yeezy Boost” dhe do të jeni më të përfolurit.

Këto atlete janë një nga llojet që të gjithë meshkujt po kërkojnë më shumë.

Kanye West ka ndryshuar konceptin e atleteve që nga fillimi me veshjen e Yeezy për herë të parë në New York Fashion Week 2015. Edhe edhe tani, Yeezy ende mbajnë vendin e tyre të veçantë, duke i bërë ato një nga këpucët që të gjithë dëshirojnë të kenë sa më shpejt pasi ato nuk janë si çdo këpucë tjetër sportive.

Por çfarë kanë të veçantë Yeezy Adidas Sneaker Boost 350 v2?

Gishti oval, pjesën e përparme e lidhëseve, logoja e markës, dizajni në gjatësi të kyçit të këmbës, dizajn ndërthurës dhe ‘post’ tabani janë disa nga karakteristikat më unike të këtyre atleteve.
Këto stile vijnë nga një treg i veçantë tregtar për këpucët sportive që ofrojnë këpucët më të kërkuara nga e gjithë bota, të cilat është e vështirë të gjenden diku tjetër./abcnews.al