Pse dera e tualetit duhet të jetë gjithmonë e mbyllur

schedule07:22 - 16 Qershor, 2021

schedule 07:22 - 16 Qershor, 2021

Të kesh hapësirën tënde të dizajnuar bukur në mënyrë që të relaksohesh dhe të lëshohesh pas një dite të lodhshme dhe kërkuese, është padyshim ajo që të gjithë dëshirojnë.

Çfarë do të thoni nëse kësaj atmosfere i shtoni një atmosferë pozitive dhe të mbara, e cila padyshim do t’ju ​​ngre humorin sa herë që ktheheni në shtëpi?

Një nga sekretet për të tërhequr edhe më shumë energji të mirë është që gjithmonë të keni derën e tualetit të mbyllur. Kjo siguron një rrjedhje të energjisë se mirë në të gjithë shtëpinë tuaj, ndërsa në të njëjtën kohë siguroheni që energjia të mos shpëtojë nga tualeti.

Përveç kësaj, uji shoqërohet me pasuri dhe larja për ekspertët konsiderohet si një “leckë e kuqe”. Kjo dhomë jashtëzakonisht e pafavorshme e shtëpisë “gëlltit” ujin përmes lavamanit, vaskës dhe legenit, diçka që interpretohet se paratë tuaja do të shtohen!

Kjo është arsyeja pse dera e mbyllur e tualetit, si për ruajtjen e energjisë së mirë dhe komoditetin financiar të të gjithëve, konsiderohet si një nga më të rëndësishmet për adhuruesit e kultit “Feng shui”./abcnews.al