Provokojnë grekët anti-emigrantë, pjekin mish derri dhe pinë alkool pranë kampit

schedule13:57 - 12 Nëntor, 2019

schedule 13:57 - 12 Nëntor, 2019

Situata e emigrantëve në Greqi po tensionon gjithnjë e më shumë sidomos banorët në vendet ku dhe ndodhen kampet e refugjatëve.

Pas protestave të shumta dhe të ndryshme, një grup anti emigrant kanë zgjedhur një mënyrë provokuese për të shprehur pakënaqësinë e tyre.

Ata kanë vendosur zgara shumë pranë kampit të refugjatëve në Diavata, duke pjekur mish derri dhe duke konsumuar pije alkoolike. /abcnews.al