Protesta kundër luftës jashtë Parlamentit Europian në Bruksel

schedule12:39 - 27 Shtator, 2022

schedule 12:39 - 27 Shtator, 2022

Qindra persona në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, protestuan kundër sulmit të Rusisë në Ukrainë.

Protestuesit u mblodhën jashtë Parlamentit Europian dhe mbajtën pankarta me mbishkrimet “Ndaloni luftën, boll bletë naftën ruse” , “Jepini fund luftës.”

Duke ftuar Bashkimin Europian që të bëjë atë që është e nevojshme për paqen dhe dialogun, protestuesit mbajtën në duar slogane kundër Rusisë.

/abcnews.al